Ailesi Neslican Tay’ın vasiyetini gerçekleştirmek için yola çıktılar.Vasiyetini duyan ağladı.

Ailesi Neslican Tay’ın vasiyetini gerçekleştirmek için yola çıktılar.Vasiyetini duyan ağladı.

Neslican Tay’ın cenazesi hastaneden alındı, gözyaşları sel oldu

Dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Neslican Tay’ın cenazesi hastaneden alınarak defnedilmek üzere Rize’ye doğru yola çıkarıldı. Tay’ın dayısı Ömer Yazıcı ise Neslican’ın naaşının iki sene önce kesilen bacağının yanına gömüleceğini açıkladı.

Kansere karşı mücadelesiyle milyonlara umut olan Neslican Tay’ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden alındı.

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter’da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Tay’ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden Rize’ye doğru yola çıktı.

MÜCADELESİ MİRAS KALDI

Neslican Tay’ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, “Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican’ı dün gece kaybettik. Ama Neslican’ın bedenini kaybettik.

Neslican’ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz” dedi.

SON NEFESİNE KADAR SAVAŞTI

Neslican’ın bize bırakmış olduğu mücadelenin mirasını yaşatacağız. Neslican’ın sadece bedenini kaybettik. Neslican son nefesine kadar savaştı.

Bunu çok rahatlıkla sürekli yanında olan birisi olarak söylüyorum. Bunun anlamı şu, bıkmadı, bırakmadı, salmadı belki onun yerinde bizler olsaydık çok daha erken pes ederdik. Etmedi. Neslican’ı kaybetmedik, Neslican’ın sadece bedenini kaybettik. Ruhu yaşayacak, bizimle. Birazdan gideceğiz.

 

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir