Emekli aylıkları ile alakalı flaş açıklama!Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi.

Emekli aylıkları ile alakalı flaş açıklama!Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi.

Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak bilinmekte olan Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları ile alakalı açıklamada bulundu.

Milyonlarca emekliyi alakadar eden güzel haber geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak bilinmekte olan Zehra Zümrüt Selçuk emekli maaşları ile alakalı açıklamada bulundu. Bakan Selçuk; emeklilere son 2 senede 674,5 milyar lira maaş ödemesi yapıldığını dile getirdi. Emeklilerin refah düzeylerinin artırılması sebebiyle çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Çalışarak kalkınmamızda katkısı bulunan, alın teri akıtan, ülkemizin her bir toprağında emeği ve aynı zamanda  hizmeti bulunan emeklilerimizin yanında olmaya her zamanki gibi  devam etmekteyiz.” dedi.

Aile ve aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emekli aylıkları ile alakalı açıklamada bulundu. Bakanlık olarak emeklilerin her zaman yanında olmaya devam edilmekte olduğunu belirten Zehra Zümrüt Selçuk, “Bu sene Ağustos ayında 8,2 milyon kadar işçi emeklisi, 2,6 milyon kadar Bağ-Kur emeklisi ve 2,3 milyon kadar kamu personeli emeklisi olacak şekilde toplamda 13,1 milyon emeklimize 30,5 milyar lira kadar yaklaşım maaş ödemesi yapıldı. Son 2 senede ise gene aynı şekilde toplam 674,5 milyar lira maaş ödemesi gerçekleştirdik.” diye konuştu.

Emeklilere 1.000 lira olacak şekilde ikramiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı çerçevesinde emeklilere vermiş olduğu müjdenin sonunda kanunlaştığına ve aynı zamanda en düşük emekli maaşının 1.500 tl’ye yükseltildiğine dikkati çeken Bakan Selçuk, Ramazan ve ayrıca Kurban Bayramı arifesinde emeklilere 1.000 lira olacak şekilde bayram ikramiyesi bulunacağını da hatırlattı. “6 dini bayramda emeklilere 64.2 milyar lira olacak şekilde bayram ikramiyesi verdik” Bakan Selçuk, “Bu çerçevede 2018 Ramazan Bayramı arifesinde  gene her zamanki gibi emeklilerimize ilk bayram ödemelerini yaptık. 6 dini bayramımızda verdiğimiz bayram ikramiyesi olarak verilmekte olan tutar 64,2 milyar oldu.

Emeklilerimizin her zamanki gibi yanında olmaya devam etmekteyiz” Emeklilerin refah düzeylerinin fazlalaşması için çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Çalışarak ülkemizin yükselmesinde katkı sağlayan , alın teri akıtan, ülkemizin her bir karış toprağında emeği ve aynı zamanda hizmeti bulunan emeklilerimizin yanında olmaya her zamanki gibi devam etmekteyiz.” açıklamasını yaptı.

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir