Geçtiğimiz aylarda vefat etmişti: Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu’nun mirası açıklandı. Yardımcısına bakın ne bırakmış

Geçtiğimiz aylarda vefat etmişti: Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu’nun mirası açıklandı. Yardımcısına bakın ne bırakmış

Yaklaşık 3 ay önce vefat eden Huysuz Virjin olarak bilinen Seyfi Dursunoğlu’nun mirası açıklandı. Dursunoğlu, m’al v’arlığının büyük bir kısmını ÇYDD’ye bıraktı. Huysuz Virjin, yardımcısına ve yeğenine de mirastan pay verdi.

Huysuz Virjin olarak tanınan 87 yaşındaki Seyfi Dursunoğlu geçen temmuz ayında vefat etmişti. Sanatçının, vefatının ardından vasiyeti dün resmi olarak açıklandı. İstanbul Anadolu 21. Sulh Hukuk M’ahkemesi’nde yapılan ilk c’else oturumunda Dursunoğlu’nun mal varlığını bıraktığı kurum ve kişiler belli oldu.

Dursunoğlu, röportajlarında birçok kez belirttiği gibi Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na oturduğu Üsküdar’daki evini ve banka hesabında yer alan tüm maddi birikimini bıraktı.

Ünlü sanatçı, yeğeni Güliz Buyrukbilen’e ise evinde yer alan şahsi eşyalarını miras bırakırken yardımcısı Ümit Yazıcı’ya kullandığı Land Rover marka cipini vasiyet etti.

Hürriyet’in haberine göre Seyfi Dursunoğlu, karakteri Huysuz Virjin’le özdeşleşen tüm sahne kıyafetleri ve aksesuarları ise muhafaza edilip sergilenmesi için Türker İnanoğlu Vakfı’na emanet etti.

Usta sanatçının c’enaze işleri ve Üsküdar Küplüce Aile Mezarlığı’ndaki mezarının yapımı da Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı tarafından üstlenmesi istendi. Aynı şekilde vasiyetnamenin uygulanması işlemlerinin de derneğin avukatlarının yapması belirtildi.

Dursunoğlu’nun 2 mirasçısı vasiyet okunurken yer almadığı için 24 Aralık’ta ikinci bir celse daha düzenlenecek. V’asiyet okunduktan sonra vasiler itirazda bulunmazlarsa mal varlığının dağıtımı gerçekleşecek.

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir