Haber, Son Dakika, Haberler İzmir’de 22 saat sonra gelen mucize! Anne ve 4 çocuğu enkaz altından çıkartılıyor

Haber, Son Dakika, Haberler      İzmir’de 22 saat sonra gelen mucize! Anne ve 4 çocuğu enkaz altından çıkartılıyor

İzmir Bayraklı’daki Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne Seher Perinçek ve 4 çocuğu 23 saatin ardından çıkartıldı.

Son dakika… İzmir, Seferihisar açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Bayraklı’da Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne ve 4 çocuğu enkazdan sağ olarak çıkarıldı.

Deprem anından itibaren yıkılan binalarda ekipler depremzedeler için aralıksız çalışıyor. Arama kurtarma ekipleri Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazında kalan anne ve 4 çocuğuyla iletişim kurdu.Doğanlar Apartmanı’ndaki enkazda çalışmalarını sürdüren ekipler saat 07.00 civarında 3. kat seviyesinde ses tespit etti.

Enkaz altındaki 38 yaşındaki anne Seher Dereli Perinçek‘le iletişme geçen ekipler, Perinçek’in çocukları ikiz kardeşler 10 yaşındaki Ezel ve Elzem Perinçek, 7 yaşındaki Umut Perinçek ve 3 yaşındaki Elif Perinçek’le beraber olduğunu öğrendi.

Ekipler hem mutfaktan hem de salondan enkazdakilere ulaşmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.Doğanlar Apartmanı’ndaki enkazda çalışmalarını sürdüren ekipler saat 07.00 civarında 3. kat seviyesinde ses tespit etti.

Enkaz altındaki 38 yaşındaki anne Seher Dereli Perinçek’le iletişme geçen ekipler, Perinçek’in çocukları ikiz kardeşler 10 yaşındaki Ezel ve Elzem Perinçek, 7 yaşındaki Umut Perinçek ve 3 yaşındaki Elif Perinçek’le beraber olduğunu öğrendi.

Ekipler hem mutfaktan hem de salondan enkazdakilere ulaşmak için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

“Sesimi duyuyorsan 3 kere vur”

Depremden yaklaşık 21 saat sonra Doğanlar apartmanı enkazındaki ekiplerin “Sesimi duyuyorsan 3 kere vur” çağrısına, cevap geldi.

Anne ve çocukları çıkarılıyor

Ekipler, depdemden yaklaşık 23 saat sonra anne ve çocuklarına ulaştı. Alanda koridor oluşturan ekipler, enkaz altında kalan anne ve çocuklarını teker teker sedyelerle enkazdan çıkarmaya başladı.

Bir çocuk hala enkaz altında

Doğanlar apartmanının enkazından şu an akadar anne ve 3 çocuğu enkazdan sağ çıkarıldı. Dördüncü çocuğun da kurtarılması için ekipler çalışmaya devam ediyor.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir