Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi.

Limon Suyu ve Sarımsak Mucizesi.

Limon ve sarımsak her derde devadır.

Limon ve sarımsağın sağlığa yararlarını sayarak bitiremeyiz. Tıkanmış damarları açar, kötü kolestrolü bulunan kişilerin kolestrolünü düşürür, bağışıklığı güçlendirir, felci önler. Sarımsak Limon Kürü tarifi ve Sarımsaklı Limon Suyu tarifi nasıl yapılır.

2 litre limon suyu,40 diş soyulmuş ve ezilmiş sarımsak, ağzı sıkı Kapanan koyu renkli veya üzeri kağıtla kapatılmış bir kavanoza karıştırılıp doldurunuz.Sarımsak yıkanmadan ve ezilerek limon suyunun içine koyulacak,kavanozun kapağı sıkıca kapatılacak.

25 gün boyunca normal ılık bir yerde saklanıp hergün çalkalanacak.(sarımsaklar iyice erimiş olacak)25 gün sonra kavanozu açıp her sabah kahvaltıdan yarımsaat- 1 saat kadar önce aç karnına yarım veya içilebiliniyorsa 1 çay bardağı içilecek. Kavanoz bitene kadar bu içme işine devam edilecek.Kavanozun kapağı hep kapalı tutulacak,

Kavanoza asla su,şeker v.b. karıştırılmayacak,ancak çay bardağına aldığınız kısmına istenirse sulandırılıp içilebilinecek.Karışım içildikten sonra,kahvaltıya kadar (yarım-1 saat sonra) kahvaltı yapılacak. Mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

KANITLANMIŞ YARARLARI

1- Tüm damar iltihapları (vaskülir) tedavi ediyor, tıkanan damarları açıyor,damar sertliklerini ve hipertansiyonu önlüyor.

2- Kollestrol ve lipidi düşürüyor zararlı yağların yakılmasını sağlıyor,kilo verdiriyor(bazal metabolizmayı hızlandırıp Yağların yakılmasını sağladığı için iştahı açıyor, bu dönemde diyete dikkat etmek gerekiyor) Şekeri düşürüyor,pankreas’ın Yenilenmesini sağlıyor.

3- Böbrek ve safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücuttaki şişkinlik ve tüm dokulardan ödemi kaldırıyor.4- Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide ve oniki parmak barsağı ülserinin kesin tedavisini yapıyor.

5- Tüm romatizmal iltihabı önleyip, hertür romatizmal ağrıları dindiriyor,kireçlenmeyi önlüyor.Eklem düzeylerinin yenilenmesini sağlıyor.Ağrıları kesiyor.

6- Beyin hücreleri ve tüm sinir sistemlerinin yenilenmesini sağlıyor.Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri-refleks hızını arttırıyor.Felçlere ve VERTıGO’da fayda veriyor.

7. Vücudun baışıklık sistemini son derece kuvvetlendiriyor ve her türlü alerjiyi,özellikle damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini Kökünden kesiyor. Kansere karşı tüm vücudu koruyor.

Damar tıkanıklarını açar, tüm damarlardaki iltihapların giderilmesini sağlar.
Zararlı istenmeyen yağların yakılmasını sağlar.
Özelikle kan damarlarını esnek hale getirerek tıkanıkları açar.
Kötü kolesterolü düşürür.
Kireçlenmeyi önler.
Pankreasın yenilenmesine yardımcı olur.
Şeker dengesini sağlar.
Helycobeacter pylori adlı mikrobu yok ederek  bununla birlikte midede ülserin tamamen iyileşmesini sağlar.

Stresten dolayı oluşan alerjik reaksiyonlara iyi gelir.
Felç ve inmeyi azaltıcı etkisi bulunmaktadır.
İdrar söktürür bununla birlikte ödem söktürücüdür.

Not: Sarımsak-limon kürün de dikkate edilecek bir husus bulunmaktadır. Tansiyon düşürücü özelliğinden dolayı düşük tansiyonlu kişilerde kesinlikle bu kürün kullanılmaması gerektiği belirtilmiştir.

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir