Ne Kadar Zengin Olduğunuzun Bir Önemi Yok, Bulunduğu Evi Fakir Gösteren 17 Şey

Ne Kadar Zengin Olduğunuzun Bir Önemi Yok, Bulunduğu Evi Fakir Gösteren 17 Şey

Kişi çok zengin olabilir, evindeki eşyalar yepyeni olabilir ancak eğer evde bulunduğu evi fakir gösteren eşyalar varsa zenginliğin hiçbir önemi kalmıyor.

Herkes rahat ettiği, kendini huzurlu hissettiği ve güzel bir evde yaşamayı ister. Ancak bazen pahalı mobilyalar ve yüksek teknoloji ürünü aletler bunun için yeterli olmayabilir. Çünkü yanlarında evi fakir gösteren eşyalar ve objeler varsa bunların size huzur verebilmesi pek mümkün değil. Eskimiş, kırılmış, bozulmuş, vb. eşyaları atmaktan, geri dönüştürmekten çekinmeyin. Bunlar evin enerjisini düşürdüğü gibi İskandinav tarzı modern bir ev tasarlamak için çıktığınız yolda kendinizi her an şark köşesinde bulabilirsiniz. İşte farkında olmadan evinizi fakir gösteren o şeyler, evinizde bunlardan bazılarının bulunduğuna bahse gireriz.

1 Farklı takımlara ait nevresimler

2 Buzdolabı üzerindeki magnetler

Buzdolabı üzerindeki magnetler son derece dağınık ve dikkat dağıtıcı görünse de insanlar bunlardan vazgeçemiyor. Gezip gördükleri, bazen de arkadaşlarından topladıkları bu şeyleri bir anı olarak saklamayı tercih ediyorlar. Bu bir derece anlaşılabilir, ancak bunları buzdolabının üzeri yerine farklı bir köşede sergilemeyi deneyebilirsiniz.

Saten yatak örtüsü

Yatak örtüleri ev sahibinin zevki hakkında fikir verir. 20 yıl öncesinin modasını yansıtan, ucuz yatak örtülerinin sizin zevkiniz hakkında çok da olumlu şeyler söylemeyeceği bir gerçek.

Tencere ve tavalarla uyumsuz kapaklar

Tencere ve tavalara kapatılan uyumsuz kapaklar dikkatleri çekecektir. Hele ki tencere ve tavaya büyük ya da küçük geliyorsa tadından yenmez. Mutfağınızı iç mimara tasarlatmış olsanız bile bu görüntü maalesef ucuz bir hava katacaktır.

Koltuk örtüleri

Koltuk örtüsü evi ucuz gösterir, hele bir de eski moda örtüler kullanıyorsanız geçmiş olsun. Bu alışkanlıktan bir an önce kurtulmaya bakın.

Hole, koridorlara serilen kilimler

Eskimiş kıyafetlerden, havlulardan, vb. eşyalardan yapılan kilimler ve paspasların evi ucuz göstermemesi diye bir şey olamaz. Son derece uygun fiyatlı paspas ve kilimlerle bu ucuzluktan kurtulmanız mümkün.

Kenarları kırık porselen tabak ve fincanlar

Kenarları kırık porselenler daima ucuz görünür. Küçücük bir kırık var diye koca tabak, fincan, vs. Atılır mı diye düşünmeyin, çünkü bunlar aynı zamanda sağlıksız da. Bu küçük çatlaklar ve kırıklar bakteriler için mükemmel birer konak merkezi görevi görüyor. Aynı zamanda çatlak bir fincanın içinde sıcak çay, kahve varken elinizde kalmasını da hiç istemezsiniz.

Kapı girişlerindeki dekoratif taş kaplamalar

Evinizi bir şatoya dönüştürmeye çalışmanın inanın hiç gereği yok. Pek çok insan kapı kenarlarına, kemerlere, köşelere, vb. yerlere bu türden kaplamalar yapmayı seviyor, ancak inanın bunlar sadece köy evlerinde güzel görünebilir.

Koltukların, yatakların ve rafların üzerindeki oyuncaklar

Bunlar eve ucuz bir hava katmalarının ve dağınık bir görüntü vermelerinin yanı sıra tuttukları toz ve akarlar ile sağlık açısından da sorunlu şeyler.

Yanmış tencere ve tavalar

Ne kadar dikkat ederseniz edin tencere ve tavalarınızın altı bir süre sonra yanar. Bunları böyle bırakmamaya dikkat edin, bekletirseniz kalıcı hale gelip sorun olabilirler.

Evin orta yerindeki kelebek çamaşır askısı

Herkesin çamaşır asmak için bir balkonu veya çamaşırları kurutmak için kurutucusu olmayabilir. Ancak bu çamaşırları evin orta yerinde kurutmanız gerektiği anlamına gelmez, eminiz ki biraz düşününce uygun bir çözüm bulabilirsiniz. Evin orta yerinde çamaşır kurutmanın nasıl göründüğünü az çok siz de tahmin edebilirsiniz.

Farklı farklı saksılar

Farklı malzemelerden yapılmış, farklı büyüklükteki saksılar evi çok karmaşık ve dağınık gösterir. Küçüklü büyüklü, farklı renklerde ve farklı desenlerde saksılar hoş bir görüntü oluşturmaz. Elbette hepsini atın demiyoruz, ama en azından kendiniz elden geçirip dekore edebilirsiniz. Yeni saksı almaktan çok daha ucuza gelecektir.

Yanmış fırın eldivenleri

Bu kadarcık şeyden ne olur diye düşünmeyin, kararmış, yanmış, delinmiş fırın eldivenleri evinizi ummadığınız kadar ucuz gösterir.

Eski mutfak havluları ve bezleri

Eskimiş, rengi solmuş, aşınmış, yıpranmış mutfak havluları ve bezleri de evinizi ucuz gösteren şeylerden biri. Aynı renge ve desene sahip yenileriyle değiştirmek size de iyi gelecektir.

Pencere önündeki keşmekeş

Çoğu evde pencere pervazları ekstra bir raf gibi kullanılır. Saksılar, oyuncaklar, süs eşyaları ve bir sürü farklı şey adeta buralara yığılır. Ancak bunu yapmayın.

Elektrik düğmeleri

Çok basit gibi görünüyor ama elektrik düğmelerini modern çizgilere sahip yenileriyle değiştirdiğinizde evinize ne kadar farklı bir hava kattığına inanamayacaksınız.

Eskimiş ve demode bulaşık sepeti

Bulaşık sepeti olmayan bir ev düşünemiyoruz, ancak bulaşıklarınızın herkesçe görünebileceği şekilde istiflemek hoş bir görüntü değil. Şimdilerde uygun fiyatla, modern ve bulaşıkları gizleyen pek çok seçenek bulabilirsiniz.

Beğen  1
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir