Nihat Hatipoğlu, hastalığına sevinenlere köşesinde yazdığı yazıyla cevap verdi.

Nihat Hatipoğlu, hastalığına sevinenlere köşesinde yazdığı yazıyla cevap verdi.

ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, hastalığına sevinenlere köşesinde yazdığı yazıyla başkaldırı etti.

 

Ünlü ilahiyatçı, son sağlık hali ile alakalı da bilgi verdi. Nihat Hatipoğlu ilk kez söyledi ve isyan etti: Sefil, zavallı, müptezel Ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, geçen zamanlarda yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlar. sal’gın tanısı ile tedavi görüyorum. Evimde tedavi oluyorum. Sıkıntılı bir hal yok hamd olsun.

Allah bana ve tedavi gören tüm hastalara deva versin. Arayan, dua eden tüm dostlara teşekkür ederim. Allah hepinizi korusun”demişti.

KÖŞESİNDEN İSYAN ETTİ Hatipoğlu, Sabah gazetesinde kaleme aldığı “Hastayım, dua istedim” isimli köşe yazısında, 8. günden itibaren berbat bir bulantı hissi başladığını aktararak, “Bu halde “Hastaneye götürün”dedim. Daha evvelce yaptığım testler negatif bulunduğu İçin çok da telaşlanmamıştım. Hastahanede tomografiyi bile zor verdim. Zira bulantı devam etti” dedi. Kovid-19 bulunduğunu öğrendikten sonra Sağlık Bakanlığı’nın öngördüğü ilaçları kullandığını bildiren Hatipoğlu, “Bugün biraz düzeldim. En azından biraz yemek yedim.

Rabbimden bana da tüm hastalara da deva dilerim” ifadelerini kullandı. Şu an sağlık halinin daha iyi bulunduğunu dile getiren ünlü ilahiyatçı, sal’gın yakalandığını duyurduktan sonra bu hale sevinenlere köşesinden şu sözlerle
isyan etti: “Hastalığımıza sevinen ve mutluluk narası atacak kadar vicdansızlaşan gruba gelince. Ne sandınız. Biz öleceğiz siz yaşayacak mısınız? Düşmanının hastalığına, üzüntüsüne sevinmeyi bilmeyen bir kültürümüz vardı. Savaş sahnesinde yaralıları tedavi ettik. Benim rahatsızlığıma sevinenler. Ben Rabbe gitmekten hiç kaygı etmedim. Günün birisinde icabet edeceğim. Din düşmanlığı, İslam’dan nefret sizi bu kadar mı kör, zavallı, sefih ve müptezel etti. Yazık. Kaldığımız yerden inşallah daha gayretle devam edeceğiz. Rabbin istediği yere kadar.”

DÜN DE “YOĞUN BAKIMA KALDIRILDI” İDDİALARINA OĞLU CEVAP VERMİŞTİ

Nihat Hatipoğlu’nun oğlu Osman Hatipoğlu, babasının haliyle alakalı dün akşam açıklama yaptı. “Nihat Hoca yoğun bakımda mı?” sorusuna yanıt veren Osman Hatipoğlu şunları söylemişti:“Hocamızın hali
Allah’ın izniyle iyi.

Birkaç gün evvelceye göre çok iyi. Yavaş yavaş eski halina dönmeye başladı. Evin İçinde gezmeye başladı. Sizlerin duaları sayesinde… Gün İçerisinde bir şeyler de paylaşacağız hocamızın kendini görüp duyacaksınız. Bu aralar bir haber dolaşıyor sosyal medyada ‘Nihat Hatipoğlu yoğun bakıma kaldırıldı’ diye muhakkak bu tür bir şeye itibar etmeyin. Hocamız evde Allah’a şükür sağlık durumuda çok iyi. Yoğun bakımda değil, hastanede kesinlikle değil. Böyle yalan haberler çok çok yayılmaya başladı artık. Hocamızın sağlık halini çok çok kötü gösterdiler. Bunlar kesinlikle gerçek değil. Herkesten dua bekliyoruz, hocamızın sizlere çok selamı var.”

 

 

Beğen  
Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir